Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pe profit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pe profit

Buna ziua,
Am o nelamurire vis a vis de impozitul forfetarsi suspendata pentru o societate infiintata in 2008 si suspendata in octombrie 2009.Deci am prins 6 luni de forfetar..La activitate 0 pana in acel moment, ma incadrez la forfetarul minim,2200/an si 550/trim.Cat trebuie eu sa platesc pe 2009 ? 1100 ?
Cineva care zice ca se pricepe im i zice ca pe 2009 trebuie sa dau doar 550 si in continuare pe 2010, chiar daca societatea are activitatea suspendata va trebui sa platesc aceeasi suma de 550.
Este corect? Lamuriti-ma, va rog.Multumesc
2009-mai+iunie= 550/3*2=367
2009-iulie+aug+sept=550/3*3=550
2009-oct- partial =550/3/zile oct.*zile din oct. pana la suspendare
ContSters109653, utilizator
:offtopic:
@nela : regulamentul interzice deschiderea aceluiasi subiect in mai multe topicuri , si dvs nu l-ati respectat ...
Subiectul postat la "impozit pe profit "a fost sters