Forum Discuţii juridice Executare silită abuz contract furnizare servicii TV
Discuție deschisă în Executare silită

abuz contract furnizare servicii TV

buna ziua, am fost plecat din tara pentru o perioada timp in care mi-am lasat matusa sa locuiasca in apartamentul meu- ca tolerant, fara niciun drept, nici macar numele de famile nu seamana; in urma cu 2 ani a semnat un contract de servicii,in urma caruia primea televiziune prin cablu, contractul fiind standard si pe o perioada de 2 ani, intre timp eu intorcandu-ma in tara in august 2009 am reziliat contractul, deoarece sotul meu dorea o firma care sa ofere un anumit program - un program de sport special; mentionez ca am facut cererea de reziliere, cat si am platit inca o luna...nu stiu de ce
ei bine din noiembrie am inceput sa fim bombardati cu somatii si mai nou cu o firma de recuperari ce ne solicita plata a 100 lei pentru reziliere anticipata, cu amenintari de chemere in judecata si executari silite- nu are proprietati, singura avere fiind o pensie amarata;
ma repet : nu este proprietara apartamentului, nu are absolut niciun drept asupra lui
sonya33, utilizator
intrucat acest contract are niste clauze ce nu au fost respectate, se va ajunge in caz de neplata, la executare silita, ceea ce inseamna o poprire pe pensie a doamnei, suma ce se va mari cu cheltuieli de executare...
bineinteles, exista si varianta ca firma de recuperare sa renunte, avand in vedere suma si faptul ca acele cheltuieli de judecata si executare se platesc in avans..