Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... debit din pensie de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

debit din pensie de urmas

primesc pensie de urmas si sant studenta dar din 2007 m-am angajat cu carte de munca.nu am stiut ca trebuie sa anunt acest lucru la casa de pensii si am primit o notificare prin care mi se cere sa restitui banii. ce pot sa fac in acest sens? multumesc,violeta
imediat dupa angajare trebuia anuntata institutia despre situatia si modificarea aparuta.
trebuie sa inapoiati banii primiti sub forma de pensie de urmas de la data angajarii cu carte de munca si pana la notificare.
nu exista nicio forma juridica prin care sa nu platesc acesti bani? daca nu ii pot plati esalonat?
yazac, utilizator
Mergeti la Casa de Pensii si va intelegeti asupra modului de plata. Puteti sa va luati un angajament scris referitor la esalonarea ratelor.