Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas

Buna ziua, Am primit pensie de urmas pana in mai anul curent desi eu mi-am terminat studiile in iunie 2011. Problema e ca pe talonul de pensie nu este scris numele meu ci al tatalui meu dar CNP-ul este al meu ceea ce inseamna ca eu nu am primit niciodata pensia, mai exact a incasat-o el. Problema e ca acum sunt bun de plata am primit o notificare de la casa de pensii ca trebuie sa restitui 12450 lei ptr ultimii 3 ani. Acesti bani trebuie sa ii restitui eu sau el? Pot face o contestatie in acest sens?
Cine a intrat in posesia pensiei: dvs. sau tatal?