Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... dovada
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

dovada

Buna ziua.
Sunt Tehnician Dentar (PFA),iar in 2005 si 2006 nu am lucrat.
Pentru a nu inchide PFA-ul am platit impozit pe norma fixa de venit (5000 RON).
De unde sau cum as putea obtine o dovada ca nu am lucrat in acesti 2 ani?

Va multumesc.
nu cred ca aveti cum dovedi ca nu ati lucrat. Dar pentru ce anume aveti nevoie de aceasta dovada?
In mod logic, inregistrarile contabile fac dovada activitatii...
Asadar, daca nu aveti inregistrari (incasari, plati etc) aveti dovada ca nu ati lucrat... Sigur, e cu dus-intors... dar declarati pe proprie raspundere si ar trebui sa fiti crezut - in baza documentelor contabile.