Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... citatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

citatie

accident rutier pe calea ferata in 2009

in urma cu 3 luni am primit citatie de la parchet in care scrie -inculpat - distrugere si semnalizare falsa

m am prezentat la parchet la o d. procuror unde am dat aceeasi declaratie ca cea de la accident.

ieri m am trezit la usa cu o persoana de la jandarmi care mi a spus ca are un mandat de aducere pe numele meu in calitate de faptuitor

azi m am prezentat la procuror insotit de domnul de la jandarmi ,dar era la tribunal .

deasemeni in aceasta dimineata a venit acasa 2 domni de la politie care aveau si dansii un mandat de aducere pe numele meu.

sotia le a explicat ca eu sunt deja la parchet au inteles si au plecat.

ce se intampla ?????

Acestea sunt variantele care pot exista . totul se va dispune in functie de probele de la dosar .