avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... citatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

citatie

accident rutier pe calea ferata in 2009

in urma cu 3 luni am primit citatie de la parchet in care scrie -inculpat - distrugere si semnalizare falsa

m am prezentat la parchet la o d. procuror unde am dat aceeasi declaratie ca cea de la accident.

ieri m am trezit la usa cu o persoana de la jandarmi care mi a spus ca are un mandat de aducere pe numele meu in calitate de faptuitor

azi m am prezentat la procuror insotit de domnul de la jandarmi ,dar era la tribunal .

deasemeni in aceasta dimineata a venit acasa 2 domni de la politie care aveau si dansii un mandat de aducere pe numele meu.

sotia le a explicat ca eu sunt deja la parchet au inteles si au plecat.

ce se intampla ?????


Cel mai recent răspuns: Diana Ramona , Alte profesii 15:26, 11 Iunie 2010
Acestea sunt variantele care pot exista . totul se va dispune in functie de probele de la dosar .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand se emite mandatul de aducere? Antonia01 Antonia01 Buna ziua, As dori daca se poate sa imi explicati care sunt situatiile in care se emite un mandat de aducere? Sa fiu mai explicita, o persoana a fost adusa ... (vezi toată discuția)
Două întrebări în legătură cu mandatul de aducere Zebedeu Zebedeu Codul de Procedură Penală Art. 184 [i]Expertiza medico-legală ... (vezi toată discuția)
Proces penal lavinia.serban lavinia.serban Buna seara, As avea si eu o intrebarea si anume: Dupa cate termene motivate de neprezentare te poate aduce cu mandat intr-un proces penal in care ai ... (vezi toată discuția)