Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... exista ceva legi sa ma protejeze de niste vecini ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

exista ceva legi sa ma protejeze de niste vecini foarte nesimtiti? va rog , multumesc

locuiesc la casa, intr-o zona cu case...cartier bun si linistit in cluj-napoca.de 10 ani avem niste vecini care mereu mereu fac galagie, au 3 caini care latra aproape tot timpul,in special cand ei nu sunt acasa,au gaini, curci, cocosi, gaste, rate...etc, taie cu drujba, cu trimmerul...urla, zbiara...ei nu cunosc ore de liniste si bun simt...si nu sunt nici eu deplasata si stiu ca daca stai la casa trebuie sa tunzi iarba...si sa mesteresti...dar sambata asta de ex...toata ziua a mers trimmerul, ca deja am ametit.am incercat sa le spunem frumos...sa nu ne certam cu eidar...nu ai cu cine...am primit niste raspunsuri f nesimtite...ca si cum sunt stapani si nimeni nu are ce sa le faca...problema e ca lucrez mult...si in timpul saptamanii vin acasa ca un zombi...seara...galagie, in wk incerc sa ma odihnesc...dar nu se poate, duminica la 8 tund iarba...nu mai prea rezist...si de cate ori incerc sa le zic ceva...nu am cu cine.ce pot sa fac?daca chem politia ma tem ca nu o sa ma ia in seama...nu sunt o persoana rea...si nu vreau sa le fac rau...dar as vrea sa-i speriu cu ceva...multumesc mult
in cazul dv. incercati o plingere la politie intemeiata pe dispozitiile legii nr. 61/1991.