Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... mediere - contract de creditare
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

mediere - contract de creditare

in urma unui divort fiica mea a incheiat un contract de mediere pentru un credit contractat in timpul casatoriei cu care a cumparat un autoturism pe care l-a vandut dupa 6 luni .banii obtinuti i-a folosit sotul ei . Din apr.2009 nu a mai achitat ratele la banca iar in momentul de fata fiicei mele ii face poprire pe salariu . CE trebuie sa faca ptr a-l obliga pe ex sotul sa plateasca ceeace s-a angajat in fata mediatorului
Partajul bunurilor!!!!
Acum depinde.
Daca acordul de mediere a fost autentificat la notar el devine titlu executoriu.
Dar cum poti face dovada ca sotul a cheltuit singur banii si nu impreuna?
Si care au fost termenii acordului?....un lucru foarte important.