Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... POSTEAZA VIDEOURI CU MINE PE YOUTUBE CU SCOPUL DE A-MI ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

POSTEAZA VIDEOURI CU MINE PE YOUTUBE CU SCOPUL DE A-MI STRICA IMAGINEA!

Un dobitoc ma tot filmeaza cand dirijez si pune pe youtube ,fara acordul meu , dorind sa imi strice imaginea. Acest lucru ma afectat psihic,nu mai am aceleasi relatii cu prietenii etc.
pe dobitoc il poti da in judecata daca respectivele imagini sunt compromitatoare.. dar nu ati precizat ce anume dirijati? o orchestra? traficul in intersectie? o macara? avioaneel in aer?
deci......dirijez un cor........problema e alta.Respectivul vrea sa imi strice imaginea si nu stie cum sa o faca....nu sunt surprins in ipostaze compromitatoare....dar ma simt agresat psihic,cu ce drept ma posteaza? Eu daca va postez pe dumneavoastra facand ceva.....nu stiu , conducand masina de ex si scriu : Domnul Cutare- lectie de condus.....apoi mai vin cu altu Lectia de condus : prof Domnul Cutare . Am dreptul asta sa va pun asa pe net?
klausmen23 a scris:

deci......dirijez un cor........problema e alta.Respectivul vrea sa imi strice imaginea si nu stie cum sa o faca....nu sunt surprins in ipostaze compromitatoare....dar ma simt agresat psihic,cu ce drept ma posteaza? Eu daca va postez pe dumneavoastra facand ceva.....nu stiu , conducand masina de ex si scriu : Domnul Cutare- lectie de condus.....apoi mai vin cu altu Lectia de condus : prof Domnul Cutare . Am dreptul asta sa va pun asa pe net?

Waw..., dar e super!!! Publicitate gratuita.
Eu sa am un astfel de "dobitoc" as face tot posibilul sa nu fiu surprins in ipostateze care sa constituie deliciul privitorilor. Chiar as plati la biserica slujbe de binecuvantare.
Cum orice invat are si un dezvat si daca chiar va considerati agresat psihic, as pune niste prieteni care sa comenteze de genul: Esti supertare, bravo! Te-am vazut esti mare, von Karajan e copil mic pa leanga tine etc.
In finalul a 5-6 commuri ale prietenilor i-as multumi si eu.
Daca el posteaza numai pentru a va compromite, dupa aceste comentraii nu cred ca va mai posta.
1. contacteaza youtube sa-ti scoata video-ul
[ link extern ]
2. plangere la ANSPDCP
anspdcp@dataprotection.ro
[ link extern ] /
w0lfshad3, utilizator
merci pe sfaturi :D