Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale factura ..
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

factura ..

Buna ziua as avea o nelamurire .. detin o firma era un internet-cafe , problema eu vreau sa suspend firma si sa vad bunurile , Intrebarea este pot la vanzare sa emit factura si chitanta catre cumparator pe bunurile care le vand ale firmei .. Detin facturier si chitantier .. pt ca aveam contract cu o firma de cafea si trebuie sa emit chitanta si factura in momentul cand se facea plata ..

Deci as vrea sa stiu daca pot Emite factura si chitanta pe bunurile Firmei ce le vand .mai departe.?

ms
oricum va multumesc pt raspunsuri