Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DEZBATEREA MOSTENIRII
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DEZBATEREA MOSTENIRII

Impartirea mostenirii dupa moartea tatalui : sotia nedivortata si doi frati:-/
Mergeti la un notar public si va proceda la impartirea mostenirii, conform suprafetei indivizibile detinute de defunct sau a altor bunuri materiale sau banesti.
Sotia primeste 1/4 din mostenire, iar copii primesc
restul de 3/4 din mostenire.
sotie si 3 copiii? bunuri comune cu sotia sau proprii?
multumesc
mai am o intrebare : in cat timp ,de la moartea tatalui,trebuie dezbatuta mostenirea?
multumesc anticipat!