avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... se poate garanta plata cheltuielilor de judecata cu o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

se poate garanta plata cheltuielilor de judecata cu o creanta

va rog sa imi spune-ti daca se poate garanta plata cheltuielilor de judecata cu o creanta..????
am avut un proces l-am pierdut pe mana fostului avocat si acum cei care au castigat mi-au trimis notificare sa platesc cheltuielile de judecata...
cum pot face sa aman cat mai mult plata cheltuielilor de judecata...
Pot sa le cer sa imi trimita copie dupa chitantele care au platit avocatul..???
Pot sa le cer apoi sa imi trimi-ta nr de cont pentru aplati..???
Ce alte metode mai pot folosi pentru a amana plata...???


:spam:
Cel mai recent răspuns: Rodica Ciobanu , Avocat 19:40, 14 Iunie 2010
incercati sa uzati de calea de atac legala, sau o cale de atac extraordinara. luati legatura cu un alt avocat care sa va ajute si indrume cu adevarat.
Cheltuieleile de judecata au fost solicitate in cadrul procesului desfasurat si pe care spuneti ca l-ai pierdut, consemnandu-se in hotararea judecatoreasca obligarea la plata?
Sau se va cere plata acestor cheltuieli in cadrul unui alt proces?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cale separata cheltuieli de judecata ContSters83715 ContSters83715 Va rog sa imi confirmati daca formularea este absolut corecta sau nu \"In privinta cheltuielilor de judecata imi rezerv dreptul unei negocieri pe cale ... (vezi toată discuția)
Recuperare cheltuieli judecată în afara procesului adi_2010 adi_2010 Buna ziua. Am castigat un proces in care am avut calitatea de parata. Hotărârea este definitivă. Am plătit un onorariu pentru sprijin in redactarea ... (vezi toată discuția)