Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

buna ziua as vrea sa ma ajutati cu niste raspunsuri la situatia asta grea prin care trec.
sint plecat din tara de 6 luni iar in urma cu 2 sapt sotia ma sunat si mia zis sa ne despartim ca nu ma mai iubeste.cu greu am facut si fac fata situatiei si stau si ma gindesc ca avem luat un apt in rate de la banca cu credit ipotecar ce se va intimpla cu el?daca ea nu il vrea si nici eu nu il mai doresc
In situatia in care nici unul dintre soti nu doreste atribuirea imobilului acesta se poate vinde voluntar prin invoiala partilor.
Scurt: îl va lua banca prin executare silită şi perdeţi tot ce a-ţi plătit până în prezent. Vinderea voluntară nu este posibilă fără acordul băncii.
buna ziua .
in ceea ce priveste imobilul , ideal ar fi ca unul dintre dvs. sa preia creditul ipotecar.
in caz contrar veti avea doar de pierdut .