Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... schimbare activitate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

schimbare activitate

am si eu o intrebare:ce trebuie sa fac ca sa imi schimb domeniul de activitate?
acum sunt pe activitati de secretariat,dar ptr ca nu pot sa deduc nimic,vreau sa imi pun cod de curierat
si nu stiu pasii
tre sa ma duc si la adm financiara
Trebuie sa faceti un Act aditional la Acordul de constituire, in care specificati, modificarea, scrieti noul cod CAEN, completati o cerere de modificare si o declaratie 2 luate de la ONRC, pe care le semnati si le depuneti.