avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... schimbare activitate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

schimbare activitate

am si eu o intrebare:ce trebuie sa fac ca sa imi schimb domeniul de activitate?
acum sunt pe activitati de secretariat,dar ptr ca nu pot sa deduc nimic,vreau sa imi pun cod de curierat
si nu stiu pasii
tre sa ma duc si la adm financiara
Cel mai recent răspuns: antonela , utilizator 12:07, 17 Iunie 2010
Trebuie sa faceti un Act aditional la Acordul de constituire, in care specificati, modificarea, scrieti noul cod CAEN, completati o cerere de modificare si o declaratie 2 luate de la ONRC, pe care le semnati si le depuneti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma noua -schimbare sediu social ewe ewe Buna ziua, Va rog un ajutor legat de o societate nou infiintata , asociati straini, sediul social a fost inregistrat la cabinetul avocatului care s-a ocupat ... (vezi toată discuția)
Puncte de lucru fara activitate DAIANA_ DAIANA_ Buna ziua, Acum ceva timp am postat un topic privind inregistrarea la organul fiscal a punctelor de lucru dupa ce acestea sunt inregistrate la reg. com. Si ... (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social + caen inasandu inasandu Buna ziua, Imi puteti spune va rog care sunt pasii de urmat pentru schimbarea sediului social si a codului CAEN avand in vedere urmatoarele detalii: 1. ... (vezi toată discuția)