Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare sediu social + CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare sediu social + CAEN

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog care sunt pasii de urmat pentru schimbarea sediului social si a codului CAEN avand in vedere urmatoarele detalii:
1. noul sediul social este locuinta si firma NU isi va desfasura activitatea in ea (ce documente si declaratii trebuie completate si unde trebuie mers?)
2. Codul CAEN deja exista in actul de constituire al firmei. Se poate emite factura fara schimbarea codului principal. Daca trebuie schimbat, ce declaratii trebuiesc intocmite?

Multumesc anticipat!
Veti avea nevoie de un contract de comodat pentru noul sediu. Se inregistreaza la Registrul Comertului. Declaratiile si documentele ce trebuie completate le gasiti la biroul de informatii sau pe siteul ONRC.
Domeniul principal de activitate este una si domeniile secundare sunt altceva. Daca aveti autorizat codul caen privitor la serviciul prestat, totul este in regula.