Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Agentie imobiliara.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Agentie imobiliara.

Buna ziua.Am si eu o problema cu o agentie imobiliara si nu stiu cum sa procedez.
Am semnat un contract cu o agentie,contract care ma obliga sa platesc un anumit comision in cazul in care eu sau o ruda de pana la gradul 4 de-a mea va achizitiona un apartament aratat de ei.Eu am renuntat sa mai caut apartament deoarece nu am primit creditul de la banca, insa un unchi este hotarat sa cumpere un apartament pe care l-am vizionat si eu prin agentie, numai ca unchiul meu are contract cu o alta agentie,semnat cu trei saptamani inaintea mea.In concluzie, unchiul meu plateste comisionul agentiei cu care are contract,dar imi este teama sa nu ma trezesc cu cealalta agentie pe capul meu , sa-mi ceara comision si mie, ptc. o ruda de gradul 2 cumpara un apartament din lista lor, ptc am semnat si eu.
Cum pot sa reziliez contractul meu cu agentia?(avand in vedere ca nu este trecuta nici o data de incetare in el)
~ Conținut șters la cerere ~