avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procedura concilierii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procedura concilierii

conciliera 720 indice 1
Trebuie facuta concilierea in cazul in care dau in judecata un asigurator, intemeiat pe imprejurarea ca refuza sa ma despagubeasca?
Cel mai recent răspuns: floare _de_ colt , utilizator 19:08, 16 Iunie 2010
Acest proces este considerat comercial iar reclamantul trebuie sa incerce solutionarea litigiului prin conciliere directa cu cealalta parte.In caz contrar actiunea este respinsa invocandu-se prematuritatea.
Ultima modificare: Miercuri, 16 Iunie 2010
floare _de_ colt, utilizator
in cazul aratat este necesara procedura concilierii.
Va multumesc frumos :)
~ Conținut șters la cerere ~
www.avocatnet.ro/content/for...
Cred ca este o discutie interesanta. :)
Ultima modificare: Miercuri, 16 Iunie 2010
floare _de_ colt, utilizator

Alte discuții în legătură

Natura litigiului ContSters76710 ContSters76710 Ma gandesc la acest aspect de ceva vreme. Cand o anumita persoana incheie o asigurare,acesta nu este fapt de comert in ceea ce o priveste. Asiguratorul ... (vezi toată discuția)
Procedura concilierii luminel luminel Creditorul s-a indreptat impotriva debitorului cu cerere privind emiterea unei somatii de plata, care a fost respinsa. Ulterior creditorul introduce actiune ... (vezi toată discuția)
Am un proces cu carpatica asg buniculmiti buniculmiti In urma unui accident de circulatie cu un asigurat carpatica i-am dat in judecata in luna noiembrie 2009.La primele doua termene au gasit alte motive si au ... (vezi toată discuția)