Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procedura concilierii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procedura concilierii

conciliera 720 indice 1
Trebuie facuta concilierea in cazul in care dau in judecata un asigurator, intemeiat pe imprejurarea ca refuza sa ma despagubeasca?
Acest proces este considerat comercial iar reclamantul trebuie sa incerce solutionarea litigiului prin conciliere directa cu cealalta parte.In caz contrar actiunea este respinsa invocandu-se prematuritatea.
floare _de_ colt, utilizator
in cazul aratat este necesara procedura concilierii.
Va multumesc frumos :)
~ Conținut șters la cerere ~
www.avocatnet.ro/content/for...
Cred ca este o discutie interesanta. :)
floare _de_ colt, utilizator