Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ..OFICIAL SAU .. FALS ??
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

..OFICIAL SAU .. FALS ??

In urma unui raspuns primit din partea Directiei de Asistenta Sociala , am fost informat ca a fost consiliat un minor la un centru .
facand o adresa catre acel centru , acesta-mi trimite un raspuns cu ..antetul ,,Directia generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului , semnata de catre un sef de centru dar .. cu o stampila triunghiulara !
lipsa stampilei rotunde nu denota faptul ca acea hartie poate sa fie ... un fals ??
Multumesc , pentru raspunsuri !!
tutu12, utilizator
Nu, intrucat se pot face verificari atat in registrele de corespondenta cat si in baza informatica, in dosarul instrumentat, etc. iar stampilele dupa 01.01.2007 numai sunt obligatorii, in Romania se folosesc inca datorita uzantei si a obiceiului .
.. cred ca nu-i adevarat , domnule avocat !
.. Ziceti-mi si mie articolele de lege care sustin afirmatiile dumneavoastra !
Si cu stampila rotunda poate fi un fals. Ca e triunghiulara, patrata sau rotunda nu cred ca are importanta. Verificati si prin alt mod daca documentul respectiv e autentic. Tot scanadalul cu diplomele false de acum ceva ani avea la baza niste mari si frumoase stampile rotunde cu antetul universitatilor, ministerului etc.