Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prima de instalare, art. 75 din Legea nr. 76/2002
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prima de instalare, art. 75 din Legea nr. 76/2002

am incheiat un angajament cu AJOFM in baza art 75 din legea 76/2002 (m-am angajat din somaj si mi-am schimbat domiciliu ca urmare a angajarii). Stiti cumva cat dureaza pana o sa intru in posesia banilor?
1. Nici Legea 76/2002, nici Normele de aplicare nu prevad o data limita la care incepe plata primei de instalare.
2. Cred ca intarzierea se datoreaza lipsei de fonduri, la nivelul AJOFM.
3. Intrebati la AJOFM poate va dau un raspuns. Puteti sa puneti intrebarea si in scris pentru avea, negru pe alb, motivul intarzierii.