avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prima de instalare, art. 75 din Legea nr. 76/2002
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prima de instalare, art. 75 din Legea nr. 76/2002

am incheiat un angajament cu AJOFM in baza art 75 din legea 76/2002 (m-am angajat din somaj si mi-am schimbat domiciliu ca urmare a angajarii). Stiti cumva cat dureaza pana o sa intru in posesia banilor?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:51, 17 Iunie 2010
1. Nici Legea 76/2002, nici Normele de aplicare nu prevad o data limita la care incepe plata primei de instalare.
2. Cred ca intarzierea se datoreaza lipsei de fonduri, la nivelul AJOFM.
3. Intrebati la AJOFM poate va dau un raspuns. Puteti sa puneti intrebarea si in scris pentru avea, negru pe alb, motivul intarzierii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimularea locurilor de munca. legea 76 remus250 remus250 am depus dosar la fortele de munca pentru a obtine premierea ca mi.am gasit de munca la mai mult de 50 km si mi.am schimbat si domiciliu. noul contract de ... (vezi toată discuția)
Prima de instalare stegaru vasile stegaru vasile Buna. O intrebare legat de legea 74-76/2002. Am fost somer îndemnizat pana in Ianuarie 2017, la Lugoj,Timis. M -am angajat ,norma intreaga,in Campeni ... (vezi toată discuția)
Prima de instalare - schimbarea domiciliului madara madara in luna mai 2010 m-am angajat din somaj la o distanta mai mare de 50 km de domiciliu si am beneficiat de prima de instalare de la AJOFM. Pentru ca am ... (vezi toată discuția)