Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plecare minor din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plecare minor din tara

buna ziua! am si eu o nelamurire:mama mea a divortat de tatal surorii mele si acum am o procura prin care sora mea e in grija mea si k o pot duce la mama in italia in vacanta.hotararea de divort e irevocabila si devinitiva in favoarea mamei.intrebarea e dak o pot duce fara acordul tatalui ptr k nu stiu unde e si nu pot da de el,astept un raspuns urgent va rog
Nu aveti nevoie de acordul tatalui deoarece minora a fost incerdintata spre crestere si educare mamei- hotarare definitiva si irevocabila.;)
multumesc mult
Trebuie si cazierul dvs. daca insotiti minora in calatorie.
multumesc. asta am aflat si eu astazi chiar nu stiam.dar trebuie indiferent cu ce mergem sau numai la avion?
tanasa ramona a scris:

multumesc. asta am aflat si eu astazi chiar nu stiam.dar trebuie indiferent cu ce mergem sau numai la avion?

Da, trebuie indiferent de mijlocul de transport. Cititi si www.PolitiadeFrontiera.ro (rubrica conditii de calatorie-copii minori).