Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... impacare intre primul si al doilea termen
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

impacare intre primul si al doilea termen

Buna ziua,
In urma cu 2 saptamani am avut primul termen la divortul care l-am deschis.as dori sa stiu care sunt (toate)posibilitatile de a incheia divortul.nu as dori sa mai ajung la urmatorul termen, daca este posibil.

Va multumesc anticipat!
ma putei ajuta sa aleg un model de cerere corect

1.
Domnule Presedinte,

Subsemnata…………………………………., avocat in dosarul nr……….din…….aflat pe rolul acestei instante, formulez prin prezenta, cerere de RENUNTARE LA JUDECATA.
Totodata solicit returnarea tuturor datelor originale si a copiilor din dosar.

Data Semnatura

2.DOMNULE PRESEDINTE,

Subsemnatul(a) ..............., domiciliat(a) in ..................,
Reclamant(a) in procesul civil ce formeaza obiectul dosarului nr. ......... cu termen de judecata la data de ............, parat(a) fiind .................
In temeiul art. 246 C. proc. civ., declar ca RENUNT LA JUDECATA, si va rog sa constatati acest lucru printr-o incheiere data fara drept de apel.

Data depunerii
Semnatura,

DOMNULUI PRESEDINTE AL .........................