Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general dovada platii!!!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

dovada platii!!!

buna ziua.
in urma cu cateva luni, am avut un magazin online, dar de ceva vreme sta in stand-by.
lucrez cu un procesator de plati online si la acestia in cont am o suma de bani din incasarile facute prin intermediul magazinului.
eu am emis factura pentru produsele vandute, iar aceste facturi sunt in contabilitate, dar banii sunt in contul procesatorului.
acum, contabilul mi-a cerut o dovada ca am incasat acei bani, (exceptand factura) iar acest lucru se poate numai daca procesatorul imi trimite banii in cont si astfel apar pe extrasul de cont.
eu nu mai doresc sa imi trimita banii deoarece am de platit un abonament la procesator de aceea suma.
in cazul in care procesatorul imi emite factura pe suma datorata, suma se scade din contbilitate, dar NU VA FII PE EXTRASUL DE CONT, este o problrma, sau trebuie ca procesatorul sa imi trimita banii ca sa fac dovada, dupa care sa ii trimit din nou in cont la el.
Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
imi pute'ti va rog spune ce este acel PV DE COMPENSARE
care este procedura, in asa fel incat sa nu trebuiasca sa imi trimita banii in cont dupa care sa ii trimit inapoi doar pentru a aparea pe extrasul de cont.
~ Conținut șters la cerere ~