Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperari datorii
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperari datorii

am probleme cu o banca am ramas 3 rate restante dupa care am primit un sms in care vmi se preciza faptul ca pina pe datade 17.06 trebuie sa platesc minim 250 de lei pentru a nu se declara creditul exigibil anticipat am platit acesti bani si aqzi am primit o notificare cu data de 16 06 in care ma anunta ca trebuie sa platesc toti banii cu toate ca mai aveam 2 ani de rate ce e de facut//
in contractul de credit incheiat cu banca aveti prevederi speciale privind drepturile pe care le are banca daca aveti rate scadente? poate ar fi bine sa mergeti la banca si sa vorbiti cu un ofiter de credite, sa va prezinte optiunile pe care le ofera banca si dupa ce aveti aceste informatii comunicati-ni-le impreuna cu detalii din contract pentru a va putea da raspunsuri pertinente.