Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna la salariatii care au incheiat un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna la salariatii care au incheiat un contract civil exista?

Au dreptul la concediu de odihna si salariatii care au incheiat un contract civil?
Nu, au dreptul la asa ceva ... numai persoanele care isi desfasoarea activitatea in baza unui c.i.m. au dreptul la concediu de odihna.