Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... impozit pfa cu 1 Iulie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

impozit pfa cu 1 Iulie

Buna ziua,

Am si eu pfa pe sistem real si tocmai ce am citit ca au dat legea "Veniturile din activitati independente se impoziteaza precum salariile, din 1 iulie ".Asta inseamna ca platesc CAS 20,8%, Sanatate 5,5% somaj -.5% , impozit 16% lunar pe toti banii care-i incasez? Eu primesc din 3 in 3 luni o suma de bani pe pfa. Cum se calculeaza?

Multumesc,
Alina
Buna ziua,

Momentan asteptam si alte explicatii pt ca din actul normativ nu se intelege nimic...nici cine l-a intocmit nu stie sa explice ce a vrut sa spuna de fapt.

Rabdare..rabdare.#-o