Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... rovigneta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

rovigneta

În cazul achiziţionării unui autoturism, rovigneta cumpărată de către proprietarul anterior îşi păstrează valabilitatea ?
Vă rog să mă ajutaţi cu un răspuns valid.
am trecut si eu prin asta, odata schimat nr de inmatriculare nu mai este valabila, dar daca anuntati ( nu stiu unde) schimbarea nr poate fi valabila in continuare pe noul nr.
eu am preferat sa.mi fac alta

buna treaba asta cu "minciuna" merge ? adica daca iti faci in ziua in care te prinde "nenea militianu" si depui o contestatie ca aveai, dar nu la tine iti anuleaza amenda ? nu se tine cont de ora la care este facuta rovinieta (apare pe bon dar nu stiu daca trece ora si agentu in PV de constatare) ?
ContSters104800, utilizator