Forum Discuţii juridice Executare silită executare leasing
Discuție deschisă în Executare silită

executare leasing

Buna.Am un auto achizitionat in leasing pe pj si am restante de 4 rate la contract.Cei de la firma de recuoerare mi-au spus ca in cazul in care nu platesc restanta cel tarziu maine trimit dosarul la executare.Mentionez ca am platit 29 rate mai am 19 si as avea posibilitatea sa platesc maine o parte din restanta .Ce se intampla daca ma executa silit si daca mai pot sa imi recuperez masina si in ce conditii.
Daca accesati functia cautare din acest site si tastati de exemplu: leasing sau executare leasing, rate neachitate leasing, veti gasi foarte multe raspunsuri utile, raportate la situatia dvs., pe care nu ati prezentat-o detaliat.

De exemplu, si acest articol v-ar putea ajuta (nu ati precizat daca sunteti persoana fizica/juridica):
www.avocatnet.ro/content/art...