Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale control garda financiara
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

control garda financiara

In ce situatii se poat intocmi dosare penale dupa ce Garda Financiara a facut control?
Care sunt acele cazuri?
Care este procedura in acest sens?
daca la controlul efectuat s-au constatat fapte ce constituie infranctiuni prevazute de legea nr. 241/2005 pentru prevenirea si combaterea evaziunii fiscale sau de alte legi speciale, comisarii garzii financiare vor depune o sesizare penala catre organele indrituite.