avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incadrarea
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incadrarea

Vreau sa imi fac contract de munca la o firma de contabilitate...

Sunt student in anul 3 la o facultate de Finante , am terminat un liceu de info...

Intrebarea mea e: E posibil sa fiu incadrat in vreo functie din urmatoarele: contabil, asistent contabil, contabil junior, economist?
Ultima modificare: Vineri, 22 Iunie 2007
jointu, utilizator
Cel mai recent răspuns: hellenburgous , utilizator 00:24, 23 Iunie 2007
Nu stiu la asistent contabil dar la toate celelalte , nu , nu puteti fi angajat fara diploma sau certificat de absolvire studii superioare.
Apreciez raspunsul...

Mai am o nelamurire: pot fi incadrat ca si "asistent manager" ?
Asistent manager inseamna secretar/a . Aici puteti fi incadrat si fara studii superioare daca firma nu pretinde altfel. S-ar putea totusi sa aveti nevoie de absolvirea unor cursuri de scurta durata.
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Iunie 2007
hellenburgous, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca poate cineva sa ma lamureasca lavi_marcos lavi_marcos sunt angajata de 1 an si 3 luni la o firma particulara care comercializeaza profile pvc. nu am studii superioare si nici macar medii, am terminat sc. ... (vezi toată discuția)
Diploma de licenta mancipri mancipri Eletrician angajat de 9 ani intr-o firma de stat (bugetar). Fiind proaspat absolvent de facultate, a depus la serviciul personal diploma de licenta. Mentionez ... (vezi toată discuția)
Cerinte incadrare studii superioare contabil! ctinagl ctinagl Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in privinta unei probleme. Am terminat in 2008 specializarea Informatica Economica din cadrul Facultatii de Stiinte Economice ... (vezi toată discuția)