Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incadrarea
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incadrarea

Vreau sa imi fac contract de munca la o firma de contabilitate...

Sunt student in anul 3 la o facultate de Finante , am terminat un liceu de info...

Intrebarea mea e: E posibil sa fiu incadrat in vreo functie din urmatoarele: contabil, asistent contabil, contabil junior, economist?
jointu, utilizator
Nu stiu la asistent contabil dar la toate celelalte , nu , nu puteti fi angajat fara diploma sau certificat de absolvire studii superioare.
Apreciez raspunsul...

Mai am o nelamurire: pot fi incadrat ca si "asistent manager" ?
Asistent manager inseamna secretar/a . Aici puteti fi incadrat si fara studii superioare daca firma nu pretinde altfel. S-ar putea totusi sa aveti nevoie de absolvirea unor cursuri de scurta durata.
hellenburgous, utilizator