avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... firme si faliment
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

firme si faliment

se poate pune sechestru si pe bunurile administratorului daca o firma are datorii la stat si este in faliment?
doar prin hotarare judecatoreasca
daca se dispune atragerea raspunderii administratorului printr-o hotarare judecatoreasca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspunderea personala a administratorului ContSters15714 ContSters15714 Am si eu o nelamurire. In anul 2004 am efectuat un transport cu o firma care urma sa ne plateasca factura emisa. Dupa ce am observat ca acesta nu doreste sa ... (vezi toată discuția)
Raspunderea civila a administrator in caz de faliment si datorii tot_yo tot_yo Va salut. Am avut o firma in domeniul agriculturii, care acum are activitatea suspdentata. M-a actionat prestatorul de servicii in judecata, castigand ... (vezi toată discuția)
Executare silita ramona_stefan ramona_stefan in cazul cand o societate comerciala a adunat datorii la ANAF de 45000 ron se pune sechestru pe bunurile personale ale administratorului societatii daca ... (vezi toată discuția)