avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 947 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Spune-ne cine eşti \"Zambiti, va rog!\" - ganduri de vacanta
Discuție deschisă în Spune-ne cine eşti

"Zambiti, va rog!" - ganduri de vacanta

Cuvantul, in toata complexitatea lui, se dovedeste, uneori, insuficient atunci cand vrem sa transmitem o stare interioara…

Zambesc atunci cand vreau sa-mi exprim multumirea fara a folosi cuvinte.
Zambesc atunci cand descopar ceva ce aveam la indemana dar “orbita” de alte ganduri nu reusisem sa observ.
Zambesc atunci cand ma astept ca un grup sau o persoana sa descopere ceva ce eu am pus la cale sa descopere.
Zambesc atunci cand spun cuiva “multumesc!” pentru a-i intari convingerea ca mi-a fost de un real folos.
Zambesc atunci cand, din timiditate ori neincredere, oamenii nu au curaj sa se apropie, spre a incerca a le oferi sentimentul de siguranta.
Zambesc cand fotograful imi spune: “zambiti, va rog!” spre a lasa in aminitire un chip senin.
Zambesc atunci cand oamenii dau dovada de omenie.
Zambesc dimineata cand razele soarelui imi mangaie obrajii, imbiindu-ma sa ma trezesc, sa continui, sa dau sau sa gasesc noi sensuri…
:)

Cu deosebit respect,
Mihaela Popa
Ultima modificare: Miercuri, 30 Iunie 2010
ContSters98240, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters98240 , utilizator 11:31, 30 Iunie 2010
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prozã... Herra_ Herra_ Aveti un jurnal personal pe care totusi ati vrea sa-l impartiti cu prietenii?! Aici aveti tot spatiul si intelegerea necesara. Va invit. Călătorii în ... (vezi toată discuția)
Intra aici cu sufletul si esti mai acasa ca oriunde... justitiarul3 justitiarul3 Daca iubesti poezia, daca esti fascinat de frumusetea cuvantului... nu sta pe ganduri, scrie, scrie asa cum stii tu, incepe cu putin si mai ales nu-ti fie ... (vezi toată discuția)
Avocatnet 2010: da mai departe / pay it forward Talk Partners Talk Partners Am vazut acum cativa ani un film genial, cu Kevin Spacey, Helen Hunt si Haley Joel Osment care se numea Pay It Forward, adica \"Da Mai Departe\" Pentru cei ... (vezi toată discuția)