Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit deductibilitate publicitate in afara tarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

deductibilitate publicitate in afara tarii

In contractul de publicitate cu un furnizor extern de spatiu pe un web site este obligatoriu sa am codul fiscal al furnizorului pentru a deduce cheltuiala ?
Adresa, numele si semnatura sunt suficiente ?
Dar daca acesta este o persoana fizica neinregistrata fiscal la el in tara ?
ContSters75906, utilizator
obligatoriu codul fiscal
daca este persoana neinregistrata la el in tara e clar ca nu are cod de TVA, atentie pentru a deduce cheltuiala si a nu avea neplaceri este obligatoriu contractul incheiat intre parti !