Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Drama. Ce faci cand in fiecare minut te astepti sa ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Drama. Ce faci cand in fiecare minut te astepti sa pierzi totul?

ce motivatie poti da subconstientului cand te astepti din minut in minut sa sune ttelefonul sau sa te anunte cineva ca ai pierdut tot casa ,etc cariera tot multumindu/ma cu lacrimile pe care le voi pierde curind
multumesc,Ayaz stiti ce sentiment placut ai atunci cand cuiva fara interes,fara sa astepte multumiri ,ii pasa de tine de ce se intimpla cu tine ?e minunat si inaltator ,,sa va manince raiul ,,cum bine spunea parintele Cleopa
Motivatie pentru subconstient? In subconstient e posibil sa aveti solutia! De-ati avea puterea sa nu va mai ganditi la problema – macar o zi! Alungati din minte orice gand legat de problema – va veti gandi intens cand va suna telefonul… Pana atunci, insa, eliberati mintea de aceasta problema si lasati suboconstientul sa “gaseasca” o… raza de lumina… Daca plangeti nu rezolvati nimic – nici daca radeti, dar razand va inseninati sufletul…
Mai aveti prieteni, mai aveti familia… Cariera profesionala? De ce credeti ca va fi afectata iremediabil? Cine a reusit o data va reusi de fiecare data!

Dar! Va putem oferi umarul pe care sa plangeti, va putem oferi cuvinte de alinare… Nu va putem oferi si un ajutor concret - impropriu spus - cu informatii? Nu se mai poate face nimic in chestiunea despre care amintiti?
Destinul oamenilor nu numai ca difera de la unul la altul, dar e schimbator chiar in propria noastra viata: fiindca cineva poate fi norocos " intr-o situatie" si nenorocos in alta, important este sa nu deznadejduiesti, lupta si vei reusi. Eu am trecut , nu prin una din situatiile tale, ci prin ( mult ) mai multe, nu m-am pierdut cu firea , am luptat si am reusit.

Am respectat tot timpul urmatoarele principii:

1. Nu incalca legile societatii.
2. Nu urmari confortul pentru propria ta persoana.
3. Nu favoriza pe nimeni.
4. Nu te gandi prea mult la tine insuti, dar gandeste-te profund la problemele acestei lumi.
5. De-a lungul intregii tale vieti, nu trebuie sa ai prea multe dorinte.
6. Sa nu ai regrete in ceea ce priveste afaceriel tale personale.
7. Nu fi gelos sau invidios in ceea ce priveste afacerile altora.
8. Nu suferi atunci cand trebuie sa te desparti de cineva sau de o anumita situatie.
9. Nu invidia pe nimeni.
multumesc,ma incurajeaza mesajul ,insa cum ati reusit sa va salvati ochii,care plang cateodata fara sa vreau ,ma ustura si sunt injectati de durere,aveti un sentiment placut ca ati reusit si acest lucru va facut probabil sa uitati prin ce/ati trecut ,as vrea sa dorm 1/2/ani , insa nu pot dormi nici macar o noapte, la scurt timp ma trezesc si nu mai adorm
mi/ar fi de folos informatii juridice ,insa daca dau detalii e posibil ca cineva,colegi sa faca o corelatie intre mine si subiect si risc foarte mult sa fiu recunoscuta si cariera mea ar fi in colaps,fara nume daca scriu doua cuvinte sunt depistata.prieteni nu doar o mare familie ,frati surori parinti pe care insa nu vreau sa/i fac sa sufere ,incerc sa nu plang sa ma vada,