Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cpp
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cpp

Miercuri presedintele a promulgat noul cod de procedura penala, dar publicarea in monitorul oficial in cat timp trebuie facut, sau de unde pot afla din ce data intra in vigoare?
Noul cod va intra in vigoare treptat.In acest sens se va face si o campanie de informare.Poate dura ani de zile.