avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CODUL MUNCII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CODUL MUNCII

A FOST APROBAT NOUL COD AL MUNCII SI DACA DA , DE UNDE POT SA IAU SI EU NOUL COD AL MUNCII DE PE INTERNET ???
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:49, 30 Martie 2011
Incercati aici [ link extern ]
1. Nu este vorba de publicarea "noului" cod al muncii ci de Legea pentru modificarea şi completarea Legii nr. 53/2003 – Codul Muncii.
2. Aceasta lege nu a fost inca promulgata de presedinte si publicata in M.O.
FLORIN6284 a scris:

A FOST APROBAT NOUL COD AL MUNCII SI DACA DA , DE UNDE POT SA IAU SI EU NOUL COD AL MUNCII DE PE INTERNET ???


Cand o sa apara un nou Cod al Muncii o sa mai asteptam ceva vreme ... pana atunci la promulgat se afla Legea de modificare si completare a Codului Muncii care intra in vigoare in termen de 30 de zile de la data publicarii acesteia in Monitorul Oficial.
Varianta finala a legii care se afla la promulgat o gasiti aici :
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

S-a publicat in monitorul oficial noul cod al muncii? glo glo s-a publicat in monitorul oficial noul cod al muncii? daca da in ce monitor? (vezi toată discuția)
Noul cod al muncii andronutza andronutza Buna ziua. As dori sa stiu de unde pot descarca forma finala a noului cod si daca s-a publicat in monitor. (vezi toată discuția)
Modificari codul muncii dijmarescu dijmarescu Buna ziua, Am gasit pe internet Codul Muncii actualizat cu modificarile introduse de Boc. Din cate stiu eu, actul normativ care aduce modificari la Codul ... (vezi toată discuția)