Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CODUL MUNCII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CODUL MUNCII

A FOST APROBAT NOUL COD AL MUNCII SI DACA DA , DE UNDE POT SA IAU SI EU NOUL COD AL MUNCII DE PE INTERNET ???
Incercati aici [ link extern ]
1. Nu este vorba de publicarea "noului" cod al muncii ci de Legea pentru modificarea şi completarea Legii nr. 53/2003 – Codul Muncii.
2. Aceasta lege nu a fost inca promulgata de presedinte si publicata in M.O.
FLORIN6284 a scris:

A FOST APROBAT NOUL COD AL MUNCII SI DACA DA , DE UNDE POT SA IAU SI EU NOUL COD AL MUNCII DE PE INTERNET ???

Cand o sa apara un nou Cod al Muncii o sa mai asteptam ceva vreme ... pana atunci la promulgat se afla Legea de modificare si completare a Codului Muncii care intra in vigoare in termen de 30 de zile de la data publicarii acesteia in Monitorul Oficial.
Varianta finala a legii care se afla la promulgat o gasiti aici :
[ link extern ]