Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte necesare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte necesare

Buna seara
Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii.:help:
Societatea pe actiuni X are in proprietate o cabana. Societatea pe actiuni Y preia in proprietate cabana.
Ce procedura trebuie sa urmez si de ce acte am nevoie pentru ca facturile de curent electric sa fie trecute pe S.A. Y?:hm:
Multumesc!
Pai, in primul rand firma X factureaza cabana societatii Y. In baza facturii societatea Y va merge la Primarie pentru a face declaratie de impunere impozit, de aici va primi o informare cum ca este proprietar pe caba si apoi la Electrica pt a transfera contractul de furnizare electricitate pe societatea Y. Cred ca aceasta este procedura pentru toate utilitatile.
Multumesc!:vishenka: