Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sunt divoritata de 6 luni, am o fetita de 12 ani. Dupa ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sunt divoritata de 6 luni, am o fetita de 12 ani. Dupa divort copilul mi-a fost incredintat mie. Fostul sot vrea sa primeasca custodia copilului. Fetita e foarte atasata de mine, nu vrea sub nici o forma cu el. Poate el sa faca ceva?

Da, este atat de greu sa se intample ceea ce va sperie incat este recomandabil sa va calmati.
Din moment ce fetita este atatsata de dvs., sansele dvs. cred ca sunt in proportie de 99,9 %.

avocat Claudiu Lascoschi
Avand mai mult de 10 anu , va fi audiata de instanta si va spune ca vrea la dvs. Sansele tatalui sunt extrem de mici.Atentie insa si la ancheta sociala sa confirme ca aveti conditii de crestere a minorei
Da, trebuie atentie si la ancheta sociala.Este mai mult o formalitate dar conteaza...