avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sunt divoritata de 6 luni, am o fetita de 12 ani. Dupa ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sunt divoritata de 6 luni, am o fetita de 12 ani. Dupa divort copilul mi-a fost incredintat mie. Fostul sot vrea sa primeasca custodia copilului. Fetita e foarte atasata de mine, nu vrea sub nici o forma cu el. Poate el sa faca ceva?

Sunt divoritata de 6 luni, am o fetita de 12 ani. Dupa divort copilul mi-a fost incredintat mie. Fostul sot vrea sa primeasca custodia copilului. Fetita e foarte atasata de mine, nu vrea sub nici o forma cu el. Poate el sa faca ceva?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:30, 4 Iulie 2010
Da, este atat de greu sa se intample ceea ce va sperie incat este recomandabil sa va calmati.
Din moment ce fetita este atatsata de dvs., sansele dvs. cred ca sunt in proportie de 99,9 %.

avocat Claudiu Lascoschi
Avand mai mult de 10 anu , va fi audiata de instanta si va spune ca vrea la dvs. Sansele tatalui sunt extrem de mici.Atentie insa si la ancheta sociala sa confirme ca aveti conditii de crestere a minorei
Da, trebuie atentie si la ancheta sociala.Este mai mult o formalitate dar conteaza...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parasire domiciliu mihai_stanciu mihai_stanciu Buna seara, Dupa 22 ani de casatorie fost anuntat de sotie ca are pe altcineva.Am inchiriat un apartament in acelasi oras,dar nu stiu daca ma pot muta in ... (vezi toată discuția)
Incredintare minor. daca nu se prezinta la proces celalalt parinte ce se intampla? bitzudain bitzudain daca o dau in judecata pt a obtine custodia fetitei si ia nu se prezinta la proces am sanse de a castiga procesu?. ea este plecata in spania , si nu mai am ... (vezi toată discuția)
Custodie copil. ghebosel_leu ghebosel_leu buna ziua,am divortat de 3 ani,impreuna avem o fetita de 11 ani ,in urma hotararii jucatoresti fetita a ramas la fosta sotie,acuma am cazut de acord verbal cu ... (vezi toată discuția)