Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... INFIINTARE SECTII INSOLVENTA
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

INFIINTARE SECTII INSOLVENTA

Buna ziua,

Cf. OUG nr.1/2010 privind modificarea termenului pt.infiintarea sectiilor de insolventa in cadrul Curtilor de Apel, s-a prelungit termenul prin care acestea puteau fi infiintate, respectiv pana la data de 25.01.2011.
Teoretic, la aceasta data colectivele buletinului procedurilor de insolventa din cadrul oficiilor Registrului Comertului din toata tara, ar trebui desfiintate.
Intrebarea mea este daca stie cineva ce se va intampla cu acesti angajati (referenti si consilieri juridici)> vor fi restructurate posturile, vor fi mutati (detasati) la curtea de apel de care apartine registrul respectiv, vor fi mutati in cadrele registrelor pe alte posturi????????/

Poate exista vreo prevedere legal in sensul asta de care eu nu am cunostiinta.

Ii rog pe cei care stiu ceva (orice) legat de acest subiect sa raspunda.

Va multumesc !=D>
Buna seara .
Parerea mea este ca BPI are un rol specific de publicitate, a dosarelor de insolventa si Sectiile de insolventa din cadrul Tribunalelor, vor avea rol de judecata si nicidecum de publicitate .Deci,cred ca vor fi doua entitati cu atributii specifice .
Marius Bote .