avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... citatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

citatie

proces loviri si alte violente art.180C.p alin.2 art.181 alin 2 cp.
eu am fost inculpat

s a judecat pe fond

am cerut recurs si in citatie imi scrie ca eu in calitate de recurent-inculpat in proces cu Spitalul x in calitate de intimat -parte civila si altii pentru Recurs .


mai era un inculpat si partea civila

din cate mi a spus d. avocat a facut recurs si partea vatamata bineinteles si eu cu celalalt inculpat.


am intrat pe portalul instantelor si am vazut dosarul


acolo suntem cei doi inculpati si partea vatamata Recurenti.


spitalul intimat


va rog daca vreti sa mi spune ti ce inseamna toate astea

de ce in citatie nu scrie si de partea vatamata


luni ma voi intalni cu d avocata a mea

procesul il am in septembrie.
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 21:23, 2 Iulie 2010
Inteleg de la dvs. ca au declarat recurs cei doi inculpati cat si partea vatamata.
Pe citatie nu scrie cate parti au calitatea de recurenti ci doar calitatea pe care o aveti dvs. ca urmare a exercitarii caii de atac si a partii care are calitatea de intimat fata de recursul declarat.
partea vatamata este tot recurent?

de fapt ce inseamna acest cuvant
muiltumesc
Asa ati scris dvs. mai sus "acolo suntem cei doi inculpati si partea vatamata recurenti"
Recurent este cel care a declarat recurs
-recurent-inculpat=inculpat care a declarat recurs
-recurenta parte vatamata=partea vatamata a declarat recurs.;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurent cercetasa cercetasa intr un recurs partea vatamata care a fost parte civila in fond are calitate de recurent inculpatii au calitatea de recurenti spitalul care pe fond a ... (vezi toată discuția)
Recurent-inculpat Fddd1 Fddd1 Buna seara!!! Ma aflu in stadiu de recurs cu un proces de ifractiuni privind circulatia pe drumurile publice si vatamarea corporala din culpa art 184 cp.Am ... (vezi toată discuția)
Martor cercetasa cercetasa cand partea vatamata aduce un nou martor in recurs la tribunal la 3 ani de la producerea infractiunii de loviri si alte violente cat de credibil este ... (vezi toată discuția)