Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... martor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

martor

cand partea vatamata aduce un nou martor in recurs la tribunal la 3 ani de la producerea infractiunii de loviri si alte violente cat de credibil este pentru instanta?
depinde de avocatul tau cit de credibil va fi. daca il interogheaza cum trebuie, nu va fi credibil deloc.
ce intrebari ar putea sa l incurce pe acel martor ?
intrebari care sa evidentieze faptul ca acesta nu isi reaminteste corect faptele, eventual sa fie intrebat despre fapte ce pot fi dovedite prin alte probe si astfel sa arati contradictia dintre declaratia martorului si celelalte probe.
Cred ca trebuie sa explicati mai pe larg despre este vorba pentru a primi lamuriri la obiect
In recurs cu greu se mai admite un martor, iar daca e admis marturia lui trebuie sa cantareasca greu.