Forum Discuţii juridice Executare silită executare fidejusor
Discuție deschisă în Executare silită

executare fidejusor

Sunt garant fidejusor si s-a ajuns si la executarea mea silita, daca eu incep sa platesc, pot sa il dau in judecata pe imprumutat sau tr sa platesc toata suma datorata si abia dupa aceea?Pana platesc toata suma, pot cumva sa notez eu ceva in Cartea Funciara(el avand un imobil), ca sa imi pot recupera apoi sumele platite de mine?
acesta este riscul de a fi garant pentru altcineva...sa platesti din buzunarul tau...si eu sunt garant si am poprire pe salar...nu crd ca mai puteti sa va recuperati sumele ...
Dahrma, utilizator