Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... motivare lipsa parti
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

motivare lipsa parti

Buna ziua, va rog să ma ajutati să motivez o cerere de redeschidere a unei cauze suspendate pe motivul 242 pct.2 CPC, datorita lipsei partilor..E vorba despre un recurs la o cerere de investire cu titlu executoriu, la care nu m-am prezentat dar nici nu am trimis cerere de judecata in lipsa, pentru ca nu am crezut k e neaparat nevoie... avand in vedere k nici la fond nu m+am prezentat si tot s+a judecat.
Cererea de investire a fost făcuta in numele administratorului unui S.C., nu in numele juristului
Va multumesc aticipat
Cererea de repunere pe rol a cauzei nu trebuie motivata in fapt.
Este suficient sa solicitati repunerea pe rol si acordarea unui termen de judecata.
Trebuie anexata si o taxa de timbru in cuantum de 1/2 din taxa de timbru aferenta cererii respective.
multumesc..asa am si facut:D