Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Deducere TVA leasing masina
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Deducere TVA leasing masina

Buna ziua! In domeniul fiscal nu prea ma pricep dar as vrea sa stiu si eu daca PFA-urile platesc TVA pentru leasing-ul unei masini. Stiam ca pentru firme este valabil atat timp cat firma are profit dar nu stiu daca mai este valabil.

De asemenea mi-a spus cineva ca PFA-uri au reduceri la aproape toate taxele.
Dar firmele ce TVA platesc si in ce conditii?