Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sunt obligata sa fac un procesul verbal de predare ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sunt obligata sa fac un procesul verbal de predare spatiu eu ca si locatar?

Buna. Va rog sa imi dati si mie un sfat. Am un contract de inchiriere spatiu pe persoana juridica. Pentru ca sunt restante la chirie proprietarul (pers juridica) mi-a trimis o notificare prin care ma anunta ca imi interzice intrarea in spatiu daca nu platesc. Ca sa scap de situatii neplacute m-am mutat. Acum imi cere sa fac un proces verbal de predare spatiu. Acolo am facut renovari, dar cand am inchiriat nu mi-a facut proces-verbal de predare din care sa se vada starea in care era, numai contract. Mai am lucruri acolo. Imi poate interzice sa le iau sub amenintarea ca va chema politia daca nu achit la zi? Sunt obligata sa fac proces-verbal de predare spatiu daca nu mi-a facut si el la inceput? Acum arata foarte bine acest spatiu, l-am renovat.
pentru a concluziona...raspunsul la intrebarea dvs: NU ESTE obligatoriu incheierea unui proces verbal...insa daca sunteti de acord sa-l incheiati, trebuiea mentionate si imbunatatirile aduse.....cat atat.....in rest BAFTA!