Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea nr.10/2001
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea nr.10/2001

Se poate vinde un teren intravilan restituit in 2008 in baza legii nr.10/2001?
Legea 10/2001, spre deosebire de legea 112/1995 sau fata de reglementarile privind constituirea din legile funciare nu restrange dreptul beneficiarului legii in ce prveste instrainarea.
Asadar, imobilul retrocedat pate fi instrainat fara probleme.
multumesc