Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune dupa parinti
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune dupa parinti

Buna ziua , asi vrea sa stiu daca o succesiune gata incheiata la notar mai poate fi atacata de eventuali mostenitori care ar putea aparea. Mentionez ca succesiunea s-a facut dupa 12 ani de la decesul tatalui timp in care nimeni nu a facut vre-un act de cerere a mostenirii.
depinde.
s-au omis mostenitori?
cum arata acel CM?
Mai exista un frate vitreg (dupa tata) decedat dar care are 3 copii.
In acest caz poate fi atacat de catre cei trei copii.