Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... MASA SUCCESORALA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

MASA SUCCESORALA

TOT EU REVIN CU 2 INTREBARI
-PT PROCURA TREBUIE SA FIE PREZENTI LA NOTAR AMBELE PERSOANE??
-CE ACTE SUNT NECESARE PT PROCURA
OBIECTUL PROCURII ESTE MASA SUCCESORALA DUPA MAMA SI DORESC SA-L IMPUTERNICESC PA TATA
dod, utilizator
pentru o procura trebuie sa fie prezenta persoana care da imputernicirea , şi CI a sa si a persoanei imputernicite.
Lavinia Marian, Consilier juridic
Nu ati precizat care este obiectul procurii.
Daca se refera la alt act, e nevoie macar de o copie a acelui act.
De ex. vanzarea unui imobil necesita datele despre respectivul imobil ( copie dupa titlu de proprietate).
daca e vorba de deschiderea unei succesiuni, este vorba de o procura generala pentru dezbaterea succesiunii....................Doar nu se va specifica in procura fiecare bun care face parte din masa succesorala...............nu?