Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ACORDUL VECINILOR PENTRU CONSTRUCTIE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ACORDUL VECINILOR PENTRU CONSTRUCTIE

SUNT DIN ARAD, SUNT PROPRIETARA UNUI APARTAMENT INTR-O CASA CU 4 APARTAMENTE. DORESC SÃ FAC O EXTINDERE DE 40 m2, COTA MEA FIIND DE 235 m2 SI VECINII NU VOR SA-MI SEMNEZE ACORDUL LA NOTAR. CE POT SA FAC?
puteti sa-i actionati in instanta pentru si in masura in care puteti dovedi abuzul de drept...insa personal nu cred ca veti avea sanse deoarece va extindeti si pe cota lor din spatiul comun(sper ca am inteles bine)...