Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cerere anulata ca nelegal timbrata
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cerere anulata ca nelegal timbrata

Buna,

Am depus o somatie pe 119/2007 ordonanta de plata, am timbrat-o 39 + 0,30 lei si mi-a anulat-o ca nelegal timbrata? (asta in ideea ca am mai depus astfel de cereri, exact la fel, care s-au judecat la alte complete si alea s-au solutionat)

Ce pot sa fac in situatia asta?
mai inaintati o data actiunea, fiti prezent in sala, iar daca judecatorul (poate de data asta nu e acelasi) va pune in vedere sa completati taxa de timbru, comentati pe marginea textului de lege si apoi, eventual, completati dupa voia judecatorului (desi nu este "legal"
va puteti judeca pe dreptul comun.
cum sa mai inaintez odata actiunea? nu vreau sa mai platesc odata taxa...si nu inteleg de ce mi-a anulat-o. asta pot afla din hotararea de la dosar, nu? trebuie sa-si fi motivat cumva de ce o considera nelegal timbrata. nu asa cum am spus mai sus se timbreaza cererile pe oug 119/2007?