Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Apel neinregistrat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Apel neinregistrat

Buna ziua,

Este posibil ca dupa emiterea unei hotarari definitive sa se mai revina asupra ei? Persoana in cauza care a primit definitiva are apel inregistrat la arhiva, insa nu s-a judecat si probabil dintr-o eroare s-a emis definitiva. Se mai poate face ceva in acest caz?
cred ca vorbiti despre recurs si este firesc si legal.
Nu am inteles exact ce este firesc si legal. Si nu stiu exact daca se numeste recurs sau apel, e prima data cand se incearca schimbarea hotararii judecatoresti dupa pronuntare.